Software a jeho budoucnost

16. 9. 2019

Software v dnešní podobě jak ho známe se již posunul mílovými kroky vpřed, neustále se posouvá dále a jeho rychlost se nezastavuje. Ještě před pár lety bylo naprosto neuvěřitelné, aby jste zpracovávali ať už firemní finance či osobní z druhé strany zeměkoule. Kdo by to byl řekl, že člověk bude mít jednoho dne všechny písničky, filmy a knihy ve svém mobilním telefonu dostupné online.

Naprosto zdrcujícím způsobem, kterým se softwarové a webové řešení prosadili, se začali hroutit naprostí giganti své doby a celá odvětví jejich služeb s velkými dopady na standardní průmysl.

Viz souboj Amazonu s Barnes & Noble, Spotify vs CD nosiče a jejich vydavatelé, iTunes store vs půjčovny filmů, Uber vs odvětví Taxi služeb a takto bychom mohli pokračovat dále.

Je zcela evidentní, že budoucnost softwaru a jeho rychlý vývoj vpřed posouvají hranice. A to se ještě máme kam posouvat. Viz vývoj pokročilého softwaru do zdravotnictví (o což se pokouší Apple), energetiky, zemědělství, průmyslu (o což se zasazujeme my Next Solutions s.r.o.), politiky apod.

Máme se na co těšit…

V dalším díle, si rozebereme jednotlivé možnosti a úvahy softwaru budoucnosti v jednotlivých odvětvích.